ПРАКТИКА | 1991 - зона за споделяне
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ПРАКТИКА | 1991 - зона за споделяне

Форум на групата ПРАКТИКА | 1991, насочен към взаимопомощта и себеопознаването

ИндексПортал ПРАКТИКАТърсенеРегистрирайте сеВход

::: Говорилница :::

Go down 
АвторСъобщение
Admin
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 18
Местожителство : Варна

::: Говорилница ::: Empty
ПисанеЗаглавие: ::: Говорилница :::   ::: Говорилница ::: Empty19.10.12 19:14

Тъй като няма нито един форум на този грешен свят, дето да може функционира нормално без такава тема-отдушник на простотията на потребителите й (каквито и да сме, ние най-напред сме хора, а след това сме еди-какви-си), то аз счетох естествено необходимо да създам тази тема, за да можем да споделим всяка наша болка и мъка, както и всяка наша радост, която е от по-общ и по-битов характер. Затова тук ви давам свободата да си флудите наред и да слагате този и онзи, като все пак полагате някакви усилия да се придържате към културното изразяване, на каквото и да е то от нашата индивидуалност и душевност. Пожелавам ви приятно флудене в Говорилницата и ви моля да се придържате докрай към добрия тон. Всичко добро!

https://spodeli-praktika1991.bulgarianforum.net
Admin
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 18
Местожителство : Варна

::: Говорилница ::: Empty
ПисанеЗаглавие: Клюка първа   ::: Говорилница ::: Empty19.10.12 21:43

Та, ето как мина днешния ми ден:
Бях направил преди време капиталната грешка да се запаля по дъновизма, който хич не е лош, но Дънов не си е слагал в сметката фактора "Свободна воля" в достатъчна степен и така през 1987 се оказва, че има и друг начин да еволюираме на ниво "Съзнание", различен от този фейслифт на християнството с главни модификации в мистицизма, езотериката и вкарването на окултния елемент, яростно хулен от Църквата заради възможността да избягаш от дългата й ръка с помощта на окултните знания и тайни. Но днес ми се случи една не много приятна случка, която ми помогна да събера смелост и да бия сиктира на цялата тази мъртва и непригодна с по-свободните ми спрямо техните схващания възгледи идеология. (Дако, некоj ден jакщо читаш овоjе писаньjе сакам да знаjеш, що не ми фатjат ич вера твои бленуванjа и овде ке те смажаме како поганец в тепавица!!! Овде ничто не чинjеш!). Току-що споменатият на македонски Дако е един фанатик, с който тепърва ще се разправям. Не е стока, бутниколиба човек е, не горя от желание да се среща с вас, защото е по-сладкодумен от старозаветния чародеец Валаам и ще ви напълни главите с глупости и стереотипи, от които после няма отърване. И днеска се случи следното:
Дъновистите от 1934 имат парцели в местността Сотира. През социализма са им оставили едно стандартно парче от 0,6 дка, където е имало кухня и салон за беседи. Заради атеистичния характер на диктатурата на Тодор Живков литературата на дъновистите се е криела по всякакви най-невероятни места и досега се носят като легенди басни за славни надлъгвания с милицията и агентите на Държавна Сигурност. След 1989 започва процес на реституция на отнети през 1948 земи и там, в горната част на стръмния парцел с чудовищна денивелация се появява малка къщурка, където живее един човек с жена си. Жена му понастоящем превежда дъновистка литература на английски за англоговорещия свят, в той, в качеството си на пенсионер, поддържа срещу известна помощ към пенсията мястото, известно като Братското Лозе. От известно време насам човекът се е хванал и прави стреха пред вратата. Аз му помагах, ама той беше поставил твърде високи стандарти на работа, които, сори за израза, ама ми ебаваха майката. И днеска, смъкнал съм си слушалките на телефона да не ми пречат, и по едно време този ми ти дивак какви дяволи го прихванаха, не знам, ми скъса слушалките и ги хвърли на една страна. Аз се ядосах, натеглих му крещейки една мазна майна и си тръгнах с бяс. По пътя си дадох сметка, че от онова иначе много хубаво учение нищо не е останало - ритуалния танц Паневритмия всеки го кърши и тропка накъдето му падне, беседите никой не ги взема присърце, ами идват заради другите от групата, че да има с кого да оправят клюките на света, съборите са удобен претекст да прескочиш до Румъния например, ако съборът е в Русе, за да купиш някакви си там дрешки, лекарства, електроника или храни, че там всичко е по-качествено от у нас, а иначе за някаква обща работа - иди ги хвани - стара майка, болен баща, дребни дечица.... Пък и всичките тия беседи, които посещават, им минават между ушите в масовия случай...... Тъжно, но факт! От там под пара отидох при един мой приятел от индиго-форума. Поговорихме си с него, той ми каза, че е направил разбор на дъновизма още когато е бил десети клас (някъде около 1986-1987 година и си е извадил съответните изводи за целия цирк още тогава). Според анализа му дъновизма се е превърнал в пенсионерски клуб с окултна ориентация и модул за танцова гимнастика, където си дават среща хора с много тежък страх от самостойно мислене, с твърде много свободно време или някакъв емоционален дефицит, в доста често и с комбинация от някои от гореспоменатите симптоми. Това иде от факта, че повечето дъновисти при изказване на уж самостоятелно мнение по даден въпрос започват автоматично с фраза от рода на: "Всемировият Учител Бейнса Дуно, който е един от Великите Учители, които слизат на Земята веднъж на две хиляди години, в книжка еди-коя-си, беседа еди-коя-си, страница еди-коя-си, еди-къде-си по страницата, казва следното:....". Това бяга от всякаквата самостоятелна мисъл, която може човек да прояви по някакъв начин. И аз си дадох сметка за същото явление и реших да скъсам с дъновизма. Понякога и едни глупави слушалки от 10 лева могат да ти отворят очите за света, за жалост. С този мой познат си хапнахме пица и пихме кола, а после тръгнах към Черния Пазар. Там успях да се донахраня с кашкавал и милинки. По едно време успях да спазаря за една седмица труд телевизор Silelis S445D, произведен през 1988 и в отлично състояние. Тръгнах си аз и минах през един мой приятел, психолога Манол Смуков, който ме поздрави за волята за извоюване на самостоятелен телевизор и други луксове. Оттам с една каса за Кока-Кола, която излетя от един камион и щеше да ми избие някое ребро се прибрах в нашия щур квартал. Появиха се Пламен и Пейчо, с които се разходихме и им разказах за подвизите ни с Недим при една изпипана психиатърка, след които са се оръсили за ремонт на врати и елинсталация. И за завършек се случи една случка на нашето многообично неосъзнато латентно хомосексуалистче, както го определи един геймър - Чочо, който по-рано много се имаше с него, известно като Микаел.
Отнейде си се появи кьоркютук пияния първообраз и архетип на персонажа от скечовете с отец Нафърфорий Дуньо Простия - Бай Весо. Той започна да си играе с децата и изведнъж взе, че целуна уста в уста Микаел. Ние се разбягахме като хлебарки от Райд, защото сцената беше покъртително гнусна. Предстои да уведомим Чочо, задето е познал за Микаел. Приятно споделяне!

https://spodeli-praktika1991.bulgarianforum.net

::: Говорилница :::
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ПРАКТИКА | 1991 - зона за споделяне :: Архив и приказки от общ характер :: Флуууууууууууууууууууууууууууууууууууддд-
Идете на: