ПРАКТИКА | 1991 - зона за споделяне
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ПРАКТИКА | 1991 - зона за споделяне

Форум на групата ПРАКТИКА | 1991, насочен към взаимопомощта и себеопознаването

ИндексПортал ПРАКТИКАТърсенеРегистрирайте сеВход

Триумфът на циганията - или докъде ни докара Декадата на ромското включване(2005-2015)?

Go down 
АвторСъобщение
Admin
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 18
Местожителство : Варна

Триумфът на циганията - или докъде ни докара Декадата на ромското включване(2005-2015)? Empty
23092012
ПисанеТриумфът на циганията - или докъде ни докара Декадата на ромското включване(2005-2015)?

Още преди да е завършила тази прословута Декада на ромското включване, бих се изказал най-смело, че планът е преизпълнен на 800% поне. За пример бих привел днешната циганска сватба в нашия квартал. Жениха се едни турчеещи се цигани. Свестни хора иначе, но ей, Бога ми, каквато широкомащабна цигания и каква грандиозна циганска сватба спретнаха! Още преди обед бяха запречили улицата и опъваха сцена на нея. На мене, разбира се, ми стана чудно какво е това, но работниците, пусти, мълчат - сякаш са им отрязани езиците. Отминах този цирк зачуден, но така и не ми дойде на ума какъв пъклен план за терор на квартала са стъкмили циганската търговска фамилия, която вдигаше сватбата за двамата си синове. Нека се женят! - викам си аз, но по едно време се вбесих, защото това, което се случи, беше наистина нетърпимо. Бях легнал да си почина и точно тогава се чу един мощен вой. Отначало реших, че кой знае какво става, но след малко се разнесоха блажните звуци на кларинета, който се използва за циганските музикални изпълнения, после една зурла се обади и един мощен глас простена: "Добре дошли на сватбата на нашите младоженци! Нека сега завалят желанията за тях!......". Поутихнаха за около 15-20 минути, но тогава започнаха да гърмят с пистолети. Аз от една страна се радвам, че не сме на последния етаж, че да чувам как тракат куршумите по покрива, ама и от друга страна, ако се случат счупени керемиди, пак ще слушам баща си да мрънка как можело да се стреля сватбарската по покривите на порядъчните хора, при условие, че може и някой нищо неподозиращ човек да усмъртят на място и прочия...... Той точно от това си е докарал сума ти болести - много кахъри. Аз как не се тревожа за нищо (е, поне докато не се вързах към GLOBUL, де..... Но нямала си баба белица, та си взела козица, че и аз тъй....), а съм здрав като бик? Е, поне докато не хапна миди, уловени преди седмица и стоели до оня ден на слънцето и мухите, та да хвана салмонела..... Embarassed Но при мене опира до въздържание от определени неща здравето ми, а не до черни кахъри от световен характер.
Та след като се напуцаха сватбарите, се затъркаляха едни мазни кючеци, от които естествено по силата на автоимунната ми реакция към подобен вид превръщащи и ангелите в зверове ритми, започна да ми накъртя и да ми се гади. Така и не ми се удаде да разбера някой от комшиите ли е направил скара или просто заради музикатата ми дъхти на кебапчета, но и на кебапчета ми замириса. Може бях гладен, не знам...... Ако съм бил гладен, от там по системата "гладна кокошка просо сънува" може да ми е домирисало.... Не знам! Започнах да обикалям насам-натам, но нямаше какво да правя. Тъпотия безумна! Оттам насетне дивата чалга-помия, която на всички въздейства върху човешкото в човека. Принизява го до нивото на маймуната..... Само дето не се знаеше защо да бълваме чалга хитове, но то тогава всичко беше калпаво - не само примерно, сладоледа и някоя друга салата. Сега сватбата гърми яко и компютъра ми танцува кючек по бюрото. Как да не се радва човек да излезе срещу отдавна пияните сватбари с една пушка и да си поиграе на "Умри, Фред!" с пияните?
Върнете се в началото Go down
https://spodeli-praktika1991.bulgarianforum.net

Similar topics

-
» До къде щея докара новия световен ред
» Slipknot
» Rihanna
» Анатомията на Грей (2005)
» Кой браузер предпочитате?
Share this post on: redditgoogle

Триумфът на циганията - или докъде ни докара Декадата на ромското включване(2005-2015)? :: Comments

No Comment.

Триумфът на циганията - или докъде ни докара Декадата на ромското включване(2005-2015)?

Върнете се в началото 

Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ПРАКТИКА | 1991 - зона за споделяне :: Зона за споделяне, духовни търсения и информация :: Трънки и блогинки :: Блогът на админа-
Идете на: