ПРАКТИКА | 1991 - зона за споделяне
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ПРАКТИКА | 1991 - зона за споделяне

Форум на групата ПРАКТИКА | 1991, насочен към взаимопомощта и себеопознаването

ИндексПортал ПРАКТИКАТърсенеРегистрирайте сеВход

Нощем с белите коне 1 - размисъл за нашите тъмни страсти и мисли

Go down 
АвторСъобщение
Admin
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 18
Местожителство : Варна

Нощем с белите коне 1 - размисъл за нашите тъмни страсти и мисли Empty
ПисанеЗаглавие: Нощем с белите коне 1 - размисъл за нашите тъмни страсти и мисли   Нощем с белите коне 1 - размисъл за нашите тъмни страсти и мисли Empty05.10.12 21:17

Добър вечер. Тъй като ме разбуди един особено тегав сън, реших да споделя за него и за изводите, които ми помогна да си извадя, след като се събудих.
Заспах точно, като по часовник, в 10 вечерта. Тази вечер астралното поле не беше от най-готините, защото от приятелите ми никой не беше на вълна разговорчета и аху-иху-лигни по скайпа. Peyu имал да учи сто срока, Ео и нея я завял горещия вятър нанейде, та, бедната, ни ми се чува, ни ми се вижда, колкото и зелено да й даваше статута в Скайп, с един друг приятел поговорихме за има-няма 10 минути и той също изчезна някъде. Легнах си и сънувах следното по едно време:
Тъй като тук (поне засега) всички знаят, че имам една особена група приятелчета - "братчета", към която си имам особено отношение, което е строго специфично към всяко хлапе от групата. Та сънувах, че живея с едно от тези "братчета", което се казва Антонио, галено Тонко. Случката беше следната:
С Тонко сме ходили на пазар и се прибираме от My Market с пълни догоре торби. И тогава той изръмжава по най-кръвожадния начин, който човек може да си представи. Нахвърля се отгоре ми и започва да ме налага колкото му държат ръцете. Говореше ми: "И тестове с обидни въпроси и тем подобни провокации ще ми пускаш!" и ръмжейки ме псуваше и ме риташе, налагаше, душеше, скубеше, дереше, плюеше, хапеше и прочия любвеобилни действия. Аз тогава извадих от себе си един малък нож и го мушнах в хълбока. Тогава от там, гдето го ръгнах, излезе един тъмен облак, който влезе в мене и тогава започнах да се боря сам със себе си. Опитах се да се мушна, за да излезе злата сила от мене, но ръката ми тъй се засили, щото се разпрах от край до край и всичко стана в кръв. Тогава злата сила започна да се хили особено злобно и ехидно, да ми вика: "Унищожих ли те?! Идиот!", и аз се събудих.
За мое най-голямо учудване наистина бях заел позата, в която бях в съня си последно - завъртян на една страна, свит в корема, с ръка над корема, свита като да държа нож. Това наистина ме зачуди, та ми се иска да попитам как бихте изтълкували този случай?

https://spodeli-praktika1991.bulgarianforum.net
Admin
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 18
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Размисъл върху съня от базовия пост - откровение за моята цинична индивидуалност   Нощем с белите коне 1 - размисъл за нашите тъмни страсти и мисли Empty05.10.12 22:07

Като се замисля, това е един шамар за моето ехидно отношение към моите малки приятели. Просто от не-знам-си-кога-си си влача едни архаични вярвания, че по-малките трябва да слушат по-големите така, както по филмите нацистите са слушали речите на Хитлер по радиото със затаен дъх, мислейки, че онзи психар им спуска от Бога дадени истини за бъдещето на света. Сега оценяваме тези брътвежи абсолютно трезво като несъвместими с нормалния разум, но я се изръси по подобен начин на някого в центъра на Берлин преди 75 години..... Да те видим дали няма да изгниеш в Дахау или Дора-Биркенау под номер? Та и аз съм същия ограничен тип, вярващ сляпо в архаичната старозаветна истина, че децата, независимо, че са разни индигови, кристални, диамантени и прочия, които са носители на еволюцията в човешкия род в зората на епохата на Водолея, то те трябва да си седят и да слушкат като малки имбецилчета, на които се налива акъл, въпреки че аз надлъж и нашир врещя, че тези хлапета са носители на нови морални норми и параметри и не трябва да им се пречи да изпълняват мисията си, независимо, че ще трябва да жертваме нашите мисловни норми и модели, за да можем да им влезем в тона. Но, както казваше едно мъдро писание, всяка промяна, която искаме да започне в нашия живот, започва от нас самите и никой друг. Но аз отказвам по най-тъпия начин да приема тази истина и се натрапвам на всички по най-наглия начин, който може да си представи човек. Въпреки, че съм администратор на този форум, аз също си имам недостатъци и имам една молба - ако нещо в мене не ви съответства, то незабавно ми съобщете в очите това, защото съм пълен гьон и мога да ви гарантирам, че оставен на самонаблюдение и самоизследване, то аз ще наблюдавам и изследвам боклуците в пъпа си, а не себе си. Но както и да е, не мога да съм идеален. Никой не може да е.
Но иначе имам ред положителни черти, които карат хората да се влюбват в мене.
Та може би това е индикация, че трябва да обърна повече внимание на приятелите си и на техните преживявания, които са равностойни на моите. Винаги има какво да науча от тях. Тези деца не са дошли случайно при мене. Толкова ли е трудно да се вслушам? Ето какви стъпки трябва да предприема:
+ Да се науча да слушам другите (да подавя егото си поне малко);
+ Да се науча да получавам каквото ми трябва (не каквото ми се иска - то може да не е най-правилното);
+ Да се науча да ценя това, с което разполагам (че можеше и него да нямам, а да съм умиращ от глад жив скелет в Сомалия или някой 13-годишен войник в армията на онзи делегитимиран генерал от Руанда, който завлича деца и ги превръща във войници);
+ Да се науча да уважавам личното пространство на другия (а не да пускам разни гадни и унизителни тестове. Този тест, който пуснах на Тонко, освен дето беше проява на върховна глупост, ами беше и проява на грубост и арогантност спрямо детето, което абсолютно нищо не ми е сторило).
Тези стъпки биха ми направили живота малко по-приятен. Та засега толкова. Приятна вечер! Лек полет на всички нощни птици и приятен галоп на всички, които са нощем с белите коне!

https://spodeli-praktika1991.bulgarianforum.net
Tea
Случайно попаднал
Случайно попаднал
Tea

Брой мнения : 2
Местожителство : Земята

ПисанеЗаглавие: Мнение по въпроса.   Нощем с белите коне 1 - размисъл за нашите тъмни страсти и мисли Empty13.10.12 20:24

Смятам, че съня ти никак не е случаен, не е дело на проста фантазия. Дължи на чувство вътре в теб, аз лично не искам да те анализирам и уличавам в нещо, ти си знаеш. А този тъмен облак е един негативизъм свързан с чувството. Той съществува и в реалния свят, но е невидим за очите. Такава черна мъгла превзема и съзнанието ни, когато се поддадем на злото. Ти сам си видял колко е унищожителна Exclamation Smile

ПисанеЗаглавие: Re: Нощем с белите коне 1 - размисъл за нашите тъмни страсти и мисли   Нощем с белите коне 1 - размисъл за нашите тъмни страсти и мисли Empty

Върнете се в началото Go down

Нощем с белите коне 1 - размисъл за нашите тъмни страсти и мисли
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Аплодисменти за нашите волейболисти.
» Спечелете „Вината в нашите звезди” на Джон Грийн!
» Игра на тронове - Всичко за белите бродници.
» Суеверията и скритата им логика; Странни суеверия
» ЧРД Nana Sky

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ПРАКТИКА | 1991 - зона за споделяне :: Зона за споделяне, духовни търсения и информация :: Сподели :: Самонаблюдения-
Идете на: